mikrozraszacze 2e 1 - | Twój.blog

Co to są mikrozraszacze i gdzie znajdą swoje zastosowanie?

Total
0
Shares

Praca w ogrodzie nie należy do najprostszych. Wiele problemów, szczególnie na dużych terenach może dostarczać czynność podlewania. Szczęśliwie wszystkim miłośnikom ogrodnictwa z pomocą przychodzi technologia.


Współcześnie ciężko jest sobie wyobrazić pracę w ogrodzie bez systemów wspomagających. Do nich należy zaliczyć mikrozraszacze.

Te niewielkie urządzenia stosowane są głównie do zraszania roślin w ciennikach, w szkółkach oraz w centrach ogrodniczych, a także do upraw pod osłonami w tak zwanym systemie podwieszanym.

Gdzie sprawdzą się mikrozraszacze?

Sprawdzą się również przy podlewaniu skalniaków i rabat kwiatowych na terenach zieleni. Fachowcy zwracają uwagę, że coraz częściej używa się ich do tunelów foliowych w celu ich zamgławiania.

Oczywiście w zależności od roli jaką mikrozraszacze mają pełnić, różnią się nieco swoją konstrukcją. W przeciwieństwie do tradycyjnych zraszaczy, te wyróżniają się przede wszystkim niższym zakresem ciśnienia roboczego oraz mniejszym zużyciem wody. Dzięki temu nadają się do użytku w większości warunków. Co więcej, są także banalne w montażu i nie wymagają specjalistycznych narzędzi czy zatrudniania fachowców.

mikrozraszacze 2e 1 - | Twój.blog

Mikrozraszacze zwykle występują w zestawach. Modułowa budowa tych urządzeń pozwala na skonstruowanie dwóch różnych systemów. Jeden z nich to zestaw na szpilkach, które wbijane są w ziemię. Służą głównie do zraszania roślin znajdujących się na otwartych przestrzeniach, rosnących tuż przy glebie. Drugi to zestaw podwieszany.

Nawadnianie doniczkowe i rola mikrozraszaczy

Jego rolą jest nawadnianie roślin doniczkowych bądź tych, tych rosnących pod osłonami lub w szklarniach. Każdy komplet składa się ze specjalistycznej głowicy, dyszy, wkładki zraszającej, a także szpilki oraz wężyka giętkiego. Wiele sklepów oferuje sprzedaż gotowych zestawów lub pojedynczych części. Niektóre zestawy posiadają również system antyprzymrozkowy, który umożliwia działanie im w niskich temperaturach, co jest absolutną nowością.

mikrozraszacz 1024x576 1 - | Twój.blog

Specjaliści przypominają, że w zależności od wielkości i struktury terenu, na którym mikrozraszacze mają być używane, należy odpowiednio dopasować wkładki i dysze o konkretnym zasięgu oraz wydajności wody. Jeśli nie mamy pewności jakie modele będą potrzebne przy konkretnym ogrodzie najlepiej skonsultować zakup ze sprzedawcą. W innym przypadku możemy zakupić sprzęt który nie spełni oczekiwań.

Czytaj także:  Historia i gatunki kawy - uprawa sposób parzenia oraz dodatki ze szkoły mistrzów kawy - poznaj różne rodzaje i Ciekawostki o kawie

Wydajność mikrozrasaczy – jak wygląda w praktyce?

Warto pamiętać, że do urządzeń, które pracują w pozycji odwróconej koniecznym jest zakupienie specjalnych antykapaczy, które blokują wpływ wody ze zraszacza po zakończeniu nawadniania. Gwarantują one zwiększoną wydajność jak i oszczędność przy całym procesie.

Mikrozraszacze to niewątpliwie urządzenia pomocne. Znajdą swoje zastosowanie w dużych ogrodach, jak i małych ogródkach. Pozwolą ogrodnikom na znaczne zwiększenie efektywności pracy, podnosząc również ich zadowolenie z jej wykonywania. Rozwój technologiczny sprawia także, że urządzenia te działają niezawodnie w każdym terenie, w najróżniejszych warunkach. Można pokusić się o stwierdzenie, że w przyszłości każdy ogród będzie wyposażony w te niewielkie zraszacze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Spodobają Ci się także:
Co warto wiedzieć o zaćmie?

Co warto wiedzieć o zaćmie?

Zaćma jest częstą dolegliwością osób starszych. Zdecydowanie najczęściej występuje u ludzi po sześćdziesiątym roku życia. W ich przypadku pojawia się jako wynik starzenia się organizmu. Atakuje także dzieci i młodzież,…
Czytaj więcej

Związki i ich właściwości